Voda Kangen© ponúka rozmanité možnosti využitia v každodennom živote. Tu sú niektoré z nich:

 

Silná voda Kangen pH 11,0 a viac

Táto voda Kangen© s najvyšším pH je vďaka svojmu silnému čistiacemu účinku ideálna na čistenie potravín (ovocie, zelenina, mäso, ryby) pred ich priamou konzumáciou alebo varením (ovocie, zelenina, mäso, ryby)Naviaže na seba zvyškové pesticídy, herbicídy a iné chemické nečistoty, čo uvidíte na farbe vody po opláchnutí potravín, väčšinou je sfarbená dožlta alebo siva. Napríklad ryža je známa tým, že častokrát obsahuje ťažké kovy, preto ju pred varením aspoň polhodinu namáčam v tejto vode. Pred varením vodu samozrejme zlievam a varím v čerstvej zásaditej vode, ktorá dokáže rozkladať látky a tiež efektívne vedie teplo. Tým sa skracuje doba varu.

Ďalšou výhodou tejto vody je fakt, že má jemnejšiu štruktúru, a tým ľahšie preniká do potravín a extrahuje z nich chute a arómy. Môžete potom pri varení použiť menej soli a korením a získate prirodzene chutné jedlo. Chuť kávy a čaju vás zrejme prekvapí, je intenzívnejšia, aj keď použijete na ich prípravu menšie množstvo.

Všetci vieme, že ovocie a zelenina, ktoré sú dlho skladované, strácajú vinou stále prebiehajúcej oxidácie čerstvosť a minerály. Voda Kangen© do nich preniká cez šupku a opätovne ich nabíja stratenými minerálmi – vďaka nej opäť získavajú sviežu chuť a nutričnú hodnotu.

Keď skončíte s varením, môžete túto vodu použiť aj na čistenie kuchyne, doštičiek na krájanie a utierok. Je prekvapujúce, ako jednoducho dokáže odstrániť škvrny od oleja na sporáku. Nie sú potrebné žiadne chemikálie. Voda Kangen© na seba naviaže olej a stačí potom iba čistený povrch dosucha vytrieť. Takto odstraňuje tiež škvrny od kávy a sójovej omáčky. Je tiež skvelá na čistenie vzdorovitých škvŕn v záchodovej mise.

 

Voda Kangen pH 8,5 – 9,5

Voda Kangen© s týmto pH je ideálna na pitie a zdravé varenie, čím všeobecne prispieva k dobrému pocitu a vyrovnanosti. Vo všeobecnosti začíname piť najprv vodu s pH 8,5 a postupne po asi 2 týždňoch zvyšujeme pH na vyššie.  Ak nepociťujeme prejavy súvisiace s detoxikáciou, môžeme tento proces zrýchliť. Ráno nalačno pijeme 2 až 3 poháre tejto vody. V porovnaní s vodou z vodovodu nemá voda Kangen© nepríjemný zápach, chutí ľahšie a má príjemne sladkú chuť. Väčšina bežne konzumovaných potravín (vaječné žĺtky, biela ryža, hydina, bravčové a hovädzie mäso) spôsobuje prekyslenie organizmu, preto je dôležité kyseliny v tele vyrovnávať zásaditými potravinami (ovocie, zelenina, niektoré druhy obilnín a orechov). Rovnako dôležité je pitie zásaditej vody Kangen®, pretože harmonizuje kyselinotvorné a zásadité účinky jednotlivých potravín.

Voda Kangen© prospieva nielen ľuďom, ale i rastlinkám a zvieratám. Používajte ju preto na zalievanie rastlín a kvetov, budú sviežejšie a dlhšie vydržia.

Pre zvieratá vyrobíte vďaka vode Kangen© napríklad čisto prírodnú alternatívu k bežne dostupným produktom pre domáce zvieratá. Vďaka vode Kangen© s nízkym pH 2,5 alebo neutrálnej filtrovanej vode zarobíte vlastný šampón pre zvieratá podľa ideálnej hladiny pH kožušiny svojho zvieratka.

 

 

Čistá filtrovaná neionizovaná voda pH 7,0

Túto vodu použite na zapíjanie liekov predpísaných lekárom. V tom prípade nepite vodu zásaditú Kangen 10 až 15 minút pred užitím lieku a 30 minút po užití lieku. Na prípravu sušeného detského mlieka použite čistú vodu s pH 7,0. Ak máte chuť piť vodu počas jedla, ktoré obsahuje mäso, odporúča sa tiež pH 7,0.

 

Kozmetická Beauty voda pH 6,0 – 4,0

Tento typ vody je špeciálne vytvorený na ošetrovanie pokožky, nenarušuje ochrannú vrstvu pokožky, pretože jej pH je v rozmedzí pH zdravej pokožky a má tiež sťahujúci účinok, čo pokožku dodatočne chráni. Je dobré ju nosiť so sebou vo fľaštičke s rozprašovačom pre priebežné osvieženie a hydratáciu pokožky. Je tiež skvelá ako voda po holení. Ako prostriedok na opláchnutie vlasov po umytí šampónom znižuje počet zamotaných vlasov a zabezpečuje žiarivý lesk.

Beauty voda má tiež využitie v domácnosti, napr.:

– ak pridáte túto vodu do cestíčka na vyprážanie, jedlo bude chrumkavé

– potraviny (vrátane čerstvých rýb a kreviet) pred zmrazením nastriekajte touto vodou, aby si aj po rozmrazení zachovali dobrú chuť

– na odstránenie škvŕn, špiny a mastnoty nechajte oblečenie namočené vo vode 24 hodín

– riady po umytí touto vodou budú žiarivo čisté.

– zrkadlá, okuliare, sklenené predmety a okná vyleštíte pomocou tento vody do vysokého lesku  – nečistoty z drevených podláh, keramických dlaždíc atď. odstránite bez zanechania lepkavého zvyšku

 

Výrazne kyslá voda pH 2,5 a menej

Táto voda má dezinfekčné účinky. Môžete ju použiť na dezinfekciu kuchynských nádob, pracovných dosiek, nožov, dosiek na krájanie, uterákov, kuchynských utierok atď. Ak chcete dosiahnuť účinnejší čistiaci účinok, použite na prvé čistenie silnú vodu Kangen s pH 11,0 a následne výrazne kyslú vodu. Vzhľadom na vysokú kyslosť odporúčame kovy, ktoré rýchlo hrdzavejú, pretrieť suchou handričkou. Taktiež ju využijete na umývanie rúk a čistenie či dezinfekciu povrchov v kúpeľni a stále obľúbenejšia je aj v komerčných prevádzkach (salóny krásy, kaderníctva, reštaurácie, vzdelávacie zariadenia, sanatóriá, chovateľské potreby a starobince), pretože vďaka nej ušetria na kúpe chemikálií na dezinfekciu.