V Japonsku má voda Kangen® neodmysliteľné miesto v prevencii chorôb a predĺženia mladosti – každý štvrtý človek má prístup k ionizovanej vode, či už doma alebo v nemocnici.

 

S rastúcou mierou informovanosti ľudí narastá záujem o tému prekyslenia organizmu. Pri bežnom životnom štýle Je takmer nemožné sa mu vyhnúť. Spôsobuje ho nedostatok pohybu v dôsledku sedavého zamestnania v uzavretej miestnosti, ale i intenzívna svalová námaha, pri ktorej vzniká kyselina mliečna v takej miere, pri ktorej telo kyselinu mliečnu nestíha neutralizovať. Strava pozostávajúca z nesprávneho pomeru kyselinotvorných a zásadotvorných potravín, nedostatočné prežutie potravy a prejedanie sú ďalšou príčinou prekyslenia organizmu. Z psychosomatických príčin spomeniem prekysľujúce negatívne emócie, ako obavy, strach, závisť, nenávisť, zlosť, sebectvo, klebetnosť a ohováranie. No a samozrejme – problematické sú aj tekutiny, najmä sladené a prifarbované nápoje, alkohol a káva. Len si vezmite tento príklad: jeden pohár Cola Coly má pH 2,5, to znamená, že je do takej miery kyselinotvorná, že na neutralizáciu tohto jedného pohára potrebujete 32 rovnakých pohárov zásaditej vody Kangen® s pH 8,5! Žiaľ, testy ukázali, že takmer všetky druhy vody, ktoré sa predávajú vo fľašiach, majú kyslé pH. V rámci odporúčaného pitného režimu lekári odporúčajú piť až do 2 litrov vody denne, takže každodenné pitie vody s kyslým pH celkové prekyslenie organizmu ešte viac zaťažuje.

Riešením je teda popri harmonickej strave a dostatku primeraného pohybu a pohybu na čerstvom vzduchu pitie čistej, pramenitej vody, ktorá organizmus priebežne očisťuje, hydratuje, vyživuje a nabíja energiou. Voda Kangen® spĺňa všetky tieto predpoklady, pretože je v prvom rade zásaditá. Jej pH hodnota sa pohybuje medzi 8,5 a 9,5 pH, a tým účinne predchádza prekysleniu organizmu. Tiež obsahuje dostatok hydroxidových iónov (OH-), a tým organizmus dodatočne zásobuje kyslíkom. O jej antioxidačnom potenciáli sa zmieňujem v inom článku. Jemná štruktúra vody Kangen® v dôsledku pôsobenia elektrolýzy dokáže ľudské telo túto vodu absorbovať a optimálne využiť. Preto voda Kangen® svojim zložením pripomína pôvodnú vodu, ktorá nebola znečistená environmentálnymi záťažami.

Liečivé pramene v Lourdách

 

Analýzy liečivých prameňov v Mexiku, Nemecku a najmä vo francúzskych Lourdách potvrdili, že voda z týchto liečivých prameňov má zdraviu prospešné účinky a spájalo ich vysoké pH a bohatý obsah aktívneho molekulárneho vodíka –  črty, ktoré patria ku základnej charakteristike vody Kangen® – a to priamo u vás doma a kdekoľvek, kam pôjdete! Prvé ionizátory vody sa začali testovať v Rusku a v 60-tych rokoch minulého storočia boli dovedené do dokonalosti v Japonsku a Kórey, kde sa začali sériovo vyrábať. To umožnilo vyrábať čistú, pramenitú, liečivú vodu v domácich podmienkach. V ázijských krajinách sa bežne chodí ku lekárovi v rámci prevencie s cieľom udržať si dobré zdravie a nie až potom, ako sa prejaví určitá choroba.